کانون حقوقدانان ايران

دسامبر 9, 2009

کاغذ خردکن برای پرزيدنت اوباما

Download in pdf:   Shredder for President Obama

پرزيدنت اوبامای عزيز،

ما مواضع شما در خصوص ايران، مبتنی بر در نظر گرفتن منافع ملی کشورتان، را درک می کنيم و آن را ارج می نهيم. ما درک می کنيم که شما به عنوان يک سياستمدار، به دنبال تضمين امنيت متحدان خود در خاورميانه هستيد و در اين راستا هر گاه که لازم باشد فتيله دفاع از حقوق بشر در ايران را پائين و گاه بالا می کشيد. خوشوقتانه بهانه برای هر دوی اين رفتارها وجود دارد: هنگام وجود ضرورت برای اعمال فشار به دولت ايران، «وظيفه انسانی» را به ياد می آوريد، و هرگاه که لازم باشد دولت ايران ولو از نوع کودتائی را ترغيب به تمکين کنيد، از «دخالت در امور داخلی» ديگران پرهيز می کنيد. مردم ايران با اين «هنر» سياسی کاملاً آشنا هستند. حدود ده سال پيش يک راننده تاکسی در ايران در واکنش به فشار اروپا، و به طور مشخص فرانسه، در مورد حقوق بشر در ايران، به سردی گفت: «بايد ديد باز دوباره چه امتيازی می خواهند بگيرند.» زياد بيراه نمی گفت. دو ماه بعد، شرکت توتال فرانسه يک قرارداد مهم نفتی را در پارس جنوبی با ايران منعقد کرد و تا امتيازات بعدی، از هياهو در باره معضل حقوق بشر در ايران خبری نبود.

جناب آقای رئيس جمهور،

شما به خوبی آگاهيد که از زمان کودتای انتخاباتی در خرداد ماه امسال، ده ها تن کشته، صدها تن زخمی و هزاران تن دستگير شده اند. در روز دانشجو، سرکوب وحشيانه جنبش بالنده سبز تکرار شد، و البته تا سر رسيدن مهلت ايران در اعلام موضع در مورد مسائل هسته ای، از سوی غرب فعلاً «کمی» محکوم شد.

ما به سياست شما، به عنوان يک سياستمدار، در بازی با مسئله حقوق بشر در ايران، جهت نيل به هدف تان در زمينه مسائل هسته ای اين کشور، احترام می گذاريم. اما کم توجهی مصلحتی به حقوق بشر از سوی شما در کسوت يک حقوقدان برای ما قابل درک نيست. با نهايت احترام، از شما خواهشمنديم مدرک تحصيلی حقوق خود را در دستگاه «کاغذ خردکن» بياندازيد. اگر اين کار برايتان سخت است، لطفاً از بانوی اول بخواهيد اين کار را برای شما انجام دهد چرا که ايشان يک حقوقدان، و مهم تر از آن، يک زن هستند و مانند زنهای کشور ما شجاع و حق طلب به نظر می رسند. بعد از آن، با خيال راحت دستهای خونين دولت کودتا در ايران را بفشاريد يا هر وقت که «لازم» شد پرچم حقوق بشر را بلند کنيد.

با احترام

حقوقدانان جنبش سبز مردم ايران

هجدهم مهرماه 1388

بازگشت به صفحه اصلی

9 دیدگاه »

 1. باید به حقوقدانان محترم جنبش سبز بعنوان یک حقوقدان عرض کنم که ملت ایران دیگر دور زدنی نیست دیگر نمی توان هیچ خردجالی را بر گرده ملت ایران سوار کرد و یک شبه دجالی را به ماه برد و بر موج انقلاب یک خلقی سوار نمود ! آن صبو بشکست و آن پیمانه ریخت اوباما که خوبه اگر ملکه مادر یعنی مادر پیر استعمار هم بخواهد دیگر نمی تواند این رژیم پابگور را سرپا نگهدارد شاید چند صباحی بتوان این دجالان را سرکار نگه داشت ولی دیگر عمر ننگینشان دارد تمام میشود به ته خط نزدیک شدند به این گفته رفیقانه شک نکنید!

  بسی رنج کشیدیم در این سال سی
  عجم زنده کردیم بدین پارسی
  آری رنج و خون 120000 هزار جاودانه فروغ های آزادی
  میرود تا همچون سیلی بنیان کن ریش و ریشه تمامیت رژیم ضد بشری ولایت فقیه را به زباله دانی تاریخ بسپارد
  یا ما سر خصم بکوبیم به سنگ
  یا او سرما بدار سازد آونگ
  القصه از این زمانه پر نیرنگ
  یک کشته بنام به ز صد زنده به ننگ

  دیدگاه توسط علی دوستکام — دسامبر 9, 2009 @ 5:03 ب.ظ. | پاسخ

  • movafegham ali jan

   دیدگاه توسط siavash — دسامبر 9, 2009 @ 11:12 ب.ظ.

 2. آمریکا هیچوقت خواهان برقراری دمکراسی در ایران و منطقه نبوده و نخواهد بود.
  زیرا که هر حرکت دمکراسی طلب ماهیتی مستقل را خواهان است و رویاروی سیاست چپاول و غارت و سلطه گری خواهد ایستاد.و این با منافع سلطه جویان سازگار نیست.
  به نعل و میخ زدن غرب هم از منافغ سلطه جویی آنان برمی خیزد.
  چه نغز گفته اند نیاکان ما که:
  کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من

  دیدگاه توسط ziya — دسامبر 9, 2009 @ 5:13 ب.ظ. | پاسخ

 3. با سلام،
  دوستان و حقوق دانان عزیز و زحمتکش ….
  آقای اوباما چه کند؟
  تحریم کند؟حمله کند؟
  ما تا به فهم دموکراتیک و فرهنگ آن دست نیابیم،با هیچ قدرتی به این مهم دست نمییابیم.
  فراموش نکنید عزیزان كه دموکراسی دادنی،بخشیدنی… نیست ،بلکه اکتسابی بوده ،لازم است كه ابتدا چنین تفکری در وجود و دائره ذهن ما مستقر و سپس حاکم شود ،سپس اثرات آن را در صحنه اجتماعی -سیاسی داخلی خواهیم دید.
  ضمن تشکر دوباره از زحمات شما عزیزان،چنین فعالیت هایی بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد تا جنبه فرهنگی و سازنده …..
  با تشکر
  رضا

  دیدگاه توسط reza — دسامبر 9, 2009 @ 6:59 ب.ظ. | پاسخ

 4. omidvaram yankiyofill nabashi reza va behtar ast ke dayeeh behtar az madar baraye dolate amrica nabashi!

  دیدگاه توسط mitra — دسامبر 10, 2009 @ 3:20 ق.ظ. | پاسخ

 5. هممیهن گرامی بررسی سیاست امریکا و اروپاو همچنین مزدور آنها رژیم جمهوری اسلامی و وضعیت خاورمیانه در این سی سال گذشته چندان کار دشواری نیست اگر که به روشنی ودید دانشپژوهانه به آن نگاه کنیم و نه اینکه به حاشیه و سناریوهای سرگرم کننده پرداخت.این دگرگونیها از زمان و با سیاست جیمی کارتر با حمایت از جنبشهای اسلامی از پیش برنامه ریزی شده و حمایت او از طالبان در افعانستان و روی کار آمدن جمهوری اسلامی نمایان گردیده و کاخ سفید در این مدت همان سیاست را دنبال کرده است. باپوزش تنها نادانان سیاسی هر روز منتظر حمله امریکا به ایران بودند و یا مرگ بر امریکای رژیم راغیر از بازی میپنداشتند.در عین حالی که میدیدند نتیجه عمل جمهوری اسلامی جز به سود این تبهکاران جهانی و غارت خاورمیانه نیست. رژیم اسلامی که خود دست نشانده امریکا است هیچوقت از سوی امریکا در عمل مورد تهدید قرار نگرفت. اینک که جنبش آزادیخواهانه مردم ایران آشکارا رژیم را شکست سیاسی داده است و به پیش میرود که مستقل از امریکا و غرب قدرت سیاسی را به چنگ بگیرد کاخ سفید عملن مجبور به حمایت آشکار از رژیم شده است. گرچه پاره ای مزدور سیاسی هنوز آنرا توجیه میکنندولی آش چنان شور بود که خان هم فهمید. در این راستا زمانی که خبرنگاری در کاخ سفید از اوباما میپرسد که آیا صحنه جانباختن ندا را دیده ای و چه احساسی در اینباره دارید،پاسخ داد که دل شکننده بود ولی بلافاصله ادامه داد «ولی ما به حاکمییت رژیم اسلامی احترام میگذاریم» و این نه تنهاپس از سی سال پس از جیمی کارتر اولین رییس جمهور امریکا بود که بدین صورت به روشنی پشتیبانی خود را از رژیم اسلامی آشکار ساخت که شبه ای برای مزدورانش در رژیم پیش نیاید بلکه تایید سرکوب رستاخیز مردم ایران توسط رژیم نیز بود که ما دیدیم پس از آن رژیم هارتر رفتار کرد گرچه اکنون دیگر آن توان را ندارد و رستاخیز مردم دارد به نتیجه سرنگونی رژیم میانجامد و امریکاست که دارد دنبال چاره میگردد که قدرت خود را در ایران و منطقه از دست ندهد. چندی پیش نیز نماینده وزارت امور خارجه امریکا بدون مقدمه عنوان کرد که ما به تعهدهای خود به کشورهای اسلامی پایبند هستیم.این واکنشهای کاخ سفید را آنهایی که در میدان نبرد هستند بخوبی بررسی میکنند که چه رستاخیز همه جانبه ای را در این عصر بنا گذاشته اند و باید که آنرا بسوی آزادی و جاودانگی به پیش برد. که سرمشفی برای همه آزادگان میباشد و از همین رو است که دشمن کوشش و سماجت در بمقابله از آنرا دارد. دیگر بازی هسته ای برای مشروعیت دادن به رژیم بعنوان نماینده مردم ایران کارساز نیست یا سران رژیم را به این و آن نشست خواندن که به جهانیان و مردم ایران تحمیل کنند که این رژیم قانونی مشروع و یا با قدرت است.کاربردی ندارد، چرا که جنبش راه خود را دنبال میکند.رژیم هیچگاه بین مردم مشروعیت نداشته و تنها سرنیزه ،چاوزها،پوتین ها،جک استراها،اسراییل و کاخ سفید به آن مشروعیت میدهند ونه مردم ایران. دلهای ایرانیان پر مهر و برترین اندیشه ما را راهنماباد.

  دیدگاه توسط الیاس سلطانی — دسامبر 11, 2009 @ 12:07 ق.ظ. | پاسخ

 6. من فکر می‌کنم که دوستان حقوق دان ما تا زمانی‌ که در تبیین قانون اساسی‌ جنبش سبز تلاش مینمودند کارشان با ارزش و قابل برسی‌ بود. اما تحلیلهاای سیاسی موضع گیری این چنینی کار کسانیست که احتمالا از کمونیست بودن گذشته پشیمانند ولی‌ باز دست از امریکاستیزی بر نمیدرند. بد نیست دوستان دلسوز حقوق بشری حقوقدان ما به کار حقوق مشغول شوند و اگر دلسوز حقوق بشر میباشند ولی میخواهند نامه سیاسی به سران دول ارسال نمایند، یک کلام هم برای ریاست جمهور شوروی، چین، کره شمالی و نظامهای سوسیالیستی دیگر هم بنویسند که با قرارداد‌های خود با جمهوری اسلامی و چپاول ملت ما ادامه حیات میدهند.

  دیدگاه توسط hipcat — دسامبر 11, 2009 @ 12:48 ق.ظ. | پاسخ

 7. بیانیه مهم ارتشیان دلیر ایران زمین در راه پیوستن به جنبش سبز را در سایت «سایتک» و یا «اندیشه سبز» بخوانید.
  با تائید محسن سازگارا

  دیدگاه توسط اندیشه سبز — دسامبر 11, 2009 @ 1:19 ب.ظ. | پاسخ

 8. به قول دوستان این محرم و صفر است که جنبش سبز را زنده نگه داشته است. این بهترین فرصت برای سرنگونی این رژیم کودتاست. شعارهایی مثل حسین حسین شعارتون ،تجاوز افتخارتون- خامنه ای یزیده ،جونا رو دریده- مرگ بر خامنه ای- مرگ بر دیکتاتور-تاسوعا ، عاشورا روز آزادگی است مرگ براین براین بندگی وای براین بردگی- ایرانی بپا خیز قیامتی بپا کن، خواسته خون حسین توی وطن برپا کن- ایرانی کجایی؟ یزید رهبر شده ، خون امامم حسین دوباره غمگین شده- یزید کیه؟ سد علی، شمر کیه؟ احمدی-امام حسین حرف دارم، یک دل پر غم دارم وقتی نبودی ببین، جوونتو چی کردن؟ با گلوله های سربی، قلبشونو دریدن- جنتی عمروعاص یار امام حسین اینجاست- جنتی حیا کن مملکتو رها کن – سد احمد خاتمی معاویه رهبری- خامنه ای حیا کن مملکتو رها کن – دیکتاتور کتوله مملکت رو رها کن- خامنه ای گندی زده ، قرآن رو رو نیزه زده و …
  دوستان توجه کنند که حتما در شعارهاشون کسانی مانند جنتی، احمد خاتمی، ضرغامی و دیگر موزدوران را بی نسیب نزارند. ما باید اینها رو هم درگیر ماجرا کنیم و اینا فکر نکنند که سیبل شعارهای ما خامنه ای و احمدی نژاده. و حتما از شعارهایی مانند جنتی حیا کن مملکت رو رحا کن استفاده کنید. اینجوری سریع تر میشه اینا رو بیرون کرد.
  http://shoaremardom.blogspot.com/

  دیدگاه توسط زنده — دسامبر 15, 2009 @ 1:01 ب.ظ. | پاسخ


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

وب‌نوشت روی WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: