کانون حقوقدانان ايران

ژانویه 26, 2010

اتحاد ناگسستنی مردم

Filed under: بيانيه های حقوقدانان جنبش سبز مردم ايران — Iranian Lawyers Association (Formerly Iranian Lawyers for the Green Movement) @ 5:58 ق.ظ.

Download in pdf:   Ettehad Nagosastani Mardom

مهم نيست برخی چهره های شاخص جنبش چه موضعی می گيرند. در هر حال اکثريت عظيم مردم خواسته هائی مشخص دارند: آزادی، دمکراسی، ساير حقوق اساسی بشر از جمله حقوق مدنی، اقتصادی، سياسی و فرهنگی. ضمناً، هم تئوری و هم تجربه عملی سه دهه گذشته نشان می دهد که حکومت موجود با هيچيک از طيف ها و جناح هايش ظرفيت برآورده کردن اين آرزوها و اهداف والا و انسانی مردم را ندارد.

صحبت های منتسب به آقای کروبی، نامه احتمالاً نوشته شده توسط آقای خاتمی، يا موضع گيری های آقای موسوی ممکن است نشان دهنده حداکثر توان يا حتی خواسته اين آقايان باشد، يا شايد هم به دليل اين که می دانند آقای خامنه ای هم عليرغم کوته فکری و خطاهای عظيم خود، صدای شکستن استخوان های پوسيده دولت کودتا و «نظام» را شنيده است، فکر می کنند با اين ترتيب می توانند «سياست مداری» کنند و روند حتمی فروپاشی دولت کودتا را تسريع کنند. در صورت اول، حق طيف های جنبش است که نسبت به اين موضع نامطلوب و رنگ باخته معترض باشند؛ و در صورت دوم، حق اين دوستان است که منتقد اين سياست باشند. ولی به هر حال هر شخصی، چه سرشناس چه غير آن، حق دارد تا جائی که مايل است همراه مردم باشد. جنبش سبز جنبشی وسيع و آزادمنش است.

اما آن چه که در اين بين مهم است اين است که اولاً جنبش سبز مردم، خود رهبری خود را در دست دارد. مردم خود بهتر از چهره های شاخص می دانند که به دنبال چه هستند و در اين راه طناب اتصال جنبش مردم، آزادی، دمکراسی و حقوق بشر، و سر آن در دست تک تک اين مردم است. از پاي افتادن احتمالی هيچ چهره ای، بنا به فرض ممکن، کوچک ترين  خللی در اراده مردم به دستيابی به اهداف انسانی آنان وارد نمی آورد. ثانياً اهريمنان حاکم بدانند که جنبش سبز مردم ايران اختلاف نظر را در مسير آزادی خواهی خود به رسميت می شناسد و به آن احترام می گذارد، و از اين جهت، تلاش آنان برای اختلاف اندازی در صفوف فشرده و متحد مردمی که عزم خود را برای گرفتن حقوق وسيعاً پايمال شده خود جزم کرده اند، کوچکترين تأثيری نخواهد داشت. مردم با گام هائی استوار به سوی آينده ای روشن و بدون سايه شوم ارتجاع سياه به پيش می روند و از همگامان خود تا هر نقطه از مسير که با آنان باشند استقبال می کنند. اما تا نيل به مقصود، با هيچ ترفندی از حرکت نمی ايستند.

ضمن استقبال از تنوع روزافزون تاکتيک ها در به زانو درآوردن ديو پليد استبداد، همه با هم در راهپيمائی خرد کننده 22 بهمن شرکت کنيم.

نکته: در باب عدم مشروعيت دولت کودتا حتی با تأئيد «مراجع ذيصلاح» و «رهبر»، به بخش پرسش و پاسخ (بخش اول) در لينک زير مراجعه فرمائيد:

https://greenlawyers.wordpress.com/2009/10/29/qa-01

حقوقدانان جنبش سبز مردم ايران

پنجم بهمن ماه 1388

https://greenlawyers.wordpress.com

بازگشت به صفحه اصلی

8 دیدگاه »

 1. ما بیشماریم
  رهبران در یک پیکار میتوانند موضعگبرهای گوناگون کنند ولبکن همانگونه که در مقاله آمده است ما در پی آزادی هستیم و از این حق خود نمی گذریم

  دیدگاه توسط ما ایرانیم — ژانویه 26, 2010 @ 12:48 ب.ظ. | پاسخ

 2. Ba salam khedmat dostan aziz va iran dostan vaghei.
  Mna ham mesl shoma nemidan ke ch shodeh ast vali in ra midanm ma nabaid shner khali namaim. dostan azadi dostan srbolandi iran dar zendan hastan va in vazifi ma hast ke brai azadi anan be tlashe khod edamh be dhim.
  Drood bar tmam ghhremanan iran
  A Karimian

  دیدگاه توسط Akbar Karimian — ژانویه 26, 2010 @ 6:51 ب.ظ. | پاسخ

 3. ما ازادی میخواهیم و ازادی بدون جون و جرای زندانیان سیاسی

  دیدگاه توسط واهه — ژانویه 26, 2010 @ 9:34 ب.ظ. | پاسخ

 4. گویند مرا ، تو را که باشد رهبر؟

  از شیوۀ دلبران ، چه باشد ره بر؟

  گویم ز دل و جان که مرا آزادیست

  تا سبزی سر نهم به پایش ، آخر.

  دیدگاه توسط ziya — ژانویه 26, 2010 @ 10:06 ب.ظ. | پاسخ

 5. 22 بهمن؛ روز برائت ايرانيان از خامنه اي خونخوار و مزدوران کثيفش.
  خامنه اي در روز 6 بهمن 1388 در جمع مزدوراني که از مازندران به دور خود جمع کرد، خود را بر حق خوانده و مردم معترضي که او آرايشان را دزديده و به نفع بوزينه نژاد بالا کشيده است را باطل خواند. اين کفتار رذل و خرفت که دستش آغشته به خون جوانان وطن ما مي باشد را اگر بيشتر از اين امان دهيم جفاي بزرگي در حق فرزندان آينده اين سرزمين خواهد بود، که گناهيست بس نابخشودني.
  اينک مشکل ما غده چرکين احمدي نژاد و دوستان دروغگويش نيست، بلکه سرطان ولايت فقيه در جمهوري اسلاميست که زمينه پرورش غده هاي چرکين احمدي نژادي را در خود فراهم آورده است. خامنه اي و سپاهيان مزدورش به خاطر منافع ميلياردي که از طريق 31 سال سلطه بر شاهرگ هاي اقتصادي مملکت و بالا کشيدن سهم زنان و مردان و کودکان و نوجوانان اين سرزمين به دست آورده است، نمي تواند از راهي که آمده باز گردد. بنابراين به جاي اينکه بخواهيم وقت خودمان را صرف مبارزه با عروسک زشت و بي ارزشي مانند احمدي نژاد بکنيم بايد هدف اصلي و سرچشمه فساد مطلقه را منظور قرار داده و مستقيما پيشاني اين جرثومه فساد و قاتل جوانان ميهن را نشانه رويم.
  خامنه اي ملعون فکر مي کند وقتي ملتي يک صدا فرياد مي زند ننگ بر ديکتاتور، منظورش ديکتاتور شيلي يا عراق است! البته بديهيست که خودش را به نفهمي مي زند. بنابراين بايد مستقيما با آوردن نام وي به جاي صفاتي چون ديکتاتور به او و امثال او بفهمانيم که اين بيزاري ملت از کسانيست که 31 سال تمام به چپاول سرمايه هاي ايرانيان پرداخته اند.
  22 بهمن بزرگترين فرصت طلاييست که به اين روانپريش اعظم بفهمانيم ايران، مهد دليران، سرزمين ايرانيان، جاي کثافت هاي بي شرمي چون او و مزدورانش نيست.

  در اين راستا شعارهاي زير توسط مبارزان ارتش سبز در سراسر ايران براي هدفگيري اين عنصر فساد و تباهي مطلقه پيشنهاد شده است که در زير مشاهده مي کنيد. به جاست که تا فرصت باقيست تمامي ديوارهاي شهرها و نيز روي اسکناس ها را مزين به اين شعارها کنيم و در موعود 22 بهمن 88 هر آنچه فرياد در سينه داريم بر سر خامنه اي و مزدوران کثيفش هوار بکشيم که:
  – رهبر خائن آواره گردي، خاک وطن را ويرانه کردي، کشتي جوانان وطن، آه و واويلا، کردي هزاران تن کفن، آه و واويلا، ننگ بر تو، ننگ بر تو، ننگ بر تو، ننگ بر تو!
  – سيد علي حياکن، سلطنتو رها کن
  – اين ماه ماهه بهمنه، سيد علي وقت رفتنه
  – ما ميگيم شاه نميخوايم، اسمشو رهبر ميزارن!
  – دو دشمن واقعي، احمدي و رهبري
  – خامنه اي ننگ به نيرنگ تو، خون جوانان ما مي چکد از چنگ تو
  – ولايت استبداد، نابود بايد گردد
  – اين همه لشگر آمده، عليه رهبر آمده
  – سيد علي بت شکن، مسکو ميري يا پکن؟
  – ننگ بر ديکتاتوري، چه شاه باشه چه رهبري
  – رفراندوم، رفراندوم، اين است خواست مردم

  اطلاع رساني برق آساي اين شعارها بر عهده من و شما شهروند سبز مي باشد.
  مثل من، شما نيز به دوستان خود بگوييد…

  دیدگاه توسط 22 بهمن؛ روز برائت ايرانيان از خامنه اي خونخوار — ژانویه 27, 2010 @ 7:56 ب.ظ. | پاسخ

 6. جنبش سبز را مردم ایران رهبری میکنند. مهم نیست چه کسی چه گفته. در این جنبش، بسوی یک قانون اساسی ایده آل خواهیم رفت و از میان آنان که به این قانون اساسی وفادار بوده باشند، مردم رهبرانشان را انتخاب خواهند کرد.

  دیدگاه توسط سهراب چمن آرا — ژانویه 27, 2010 @ 9:46 ب.ظ. | پاسخ

 7. الحق که جنبش سبز توهم بهترین اسمی است که ميشه برای شما گذاشت.اول بيایيد تقلب را ثابت کنيد بعد معرکه بگيرید.مگر ملتی که نزدیک به سيصد هزار شهيد داده به فراریان و خاینين به ملت و ایران اجازه این معرکه گيریها را ميدهد؟ اگر تا به حال مراعات شما را کرده اند به خاطر رافت اسلاميشان است. بهتر است بساتتان را در همان لندن و لس آنجلس پهن کنيد.

  نظرات کاربران

  دیدگاه توسط hamed — فوریه 1, 2010 @ 5:06 ب.ظ. | پاسخ

 8. انقلابی تازه دارم
  انقلاب سبز باران
  انقلاب رویش گل
  در خزان و در زمستان

  ازادی تو را بدست میاریم

  دیدگاه توسط انقلاب سبز — فوریه 8, 2010 @ 3:12 ق.ظ. | پاسخ


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

ساخت یک وب‌گاه یا وب‌نوشت رایگان در WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: