کانون حقوقدانان ايران

جون 13, 2013

انتخابات رياست جمهوری 1392 و حقوقدانان جنبش سبز مردم ايران

Filed under: دسته‌بندی نشده — Iranian Lawyers Association (Formerly Iranian Lawyers for the Green Movement) @ 11:05 ب.ظ.

 

در انتخابات پیش رو عده کثیری، به تحريم رو آورده اند و تعدادی هم حسب شرايط موجود قصد دارند با رای خود به آقای روحانی، ضمن «زدن مشتی بر دهان آقای خامنه ای»، و به اميد تغييراتی ولو جزئی شرايط غیر قابل تحمل فعلی را کمی تحمل پذیرتر کنند. صرف نظر از روشی که هر فرد ممکن است برای مبارزه با ديکتاتوری موجود برگزيند، يک وجه مشترک بين تمام اقشار مردم و فعالان آزادي خواه وجود دارد و آن عزم همگانی برای مبارزه با استبداد دينی حاکم بر ميهن مان ايران است.

حقوقدانان جنبش سبز مردم ايران، انتخابات فرمایشی و غيردمکراتيک ايران را به رسميت نمی شناسد و آن را بر خلاف موازين پذيرفته شده حقوق بشر می داند. ضمناً بر اساس نظرسنجی نيمه کاره دوستان خود در مجموعه پژوهشگران مستقل ايران به اين برداشت رسيده است که موج حضور مردم و اجماع برای رای به آن گونه که در سال 1388 اتفاق افتاد و منجر به کودتای متقلبانه ايادی آقای خامنه ای شد و مختصر حيثيت ايشان و دستگاه جهنمی وی را در چشم جهانيان به باد داد، احتمالاً محقق نخواهد شد. بنابراین شرکت در انتخابات روز جمعه را فاقد هر گونه فايده و تنها در راستای بهره برداری فرصت طلبانه آقای خامنه ای می داند.

طف نظر از اين که هر ايرانی چگونه تصميم خواهد گرفت، شايسته است به ياد داشته باشيم که انتخابات خواهد گذشت، اما مبارزه با استبداد و شيطان سياه حاکم بر ايران همچنان ادامه خواهد داشت. هم رزمان داخل کشور همچون گذشته و با تلاشی مضاعف برای آزادی تلاش کنند. از آگاهی بخشی به اقشار مختلف مردم تا خبر رسانی، از افشای فساد گسترده و جنایات نظام منفور حاکم تا شناسائی مزدوران، و هر گونه فعاليتی که به تضعيف حکومت فاسد آقای خامنه ای و هم دستانش منجر شود، بايد به طور مستمر و پيگير ادامه يابد. ضمناً بدون توجه به این که در انتصابات پيش رو چه کسی به عنوان رئيس جمهور گمارده شود، کشور بدون شک آبستن اتفاقاتی مهم است. لازم است تک تک مردم خود را برای اتفاقات آينده آماده کنند. هر فرد باید بداند که در روزهائی که قيام ملی برای سرنگونی بساط استبداد آغاز می شود چه زمينه هائی را بايد از قبل آماده کرده باشد و در روزهای قيام چه کاری از دستش بر می آید. سازمان دهی امور به طور انفرادی تا سازماندهی جمعی (تنها در محدوده افراد مورد اعتماد کامل) بايد در صدر اقدامات باشد.

دوستان ما در وزارت اطلاعات و سپاه خبر از آمادگی دارودسته آقای خامنه ای برای توافق پنهانی با غرب خبر می دهند. از تمامی دوستان خارج از کشور از هر طيف و تفکر، تقاضا داريم همچنان با هم وطنان داخل کشور همراه باشند و آن چه در توان دارند را به کار گيرند تا برخی کشورهای ذی مدخل نتوانند منافع ملت ايران را ناديده بگيرند. غرب، اسرائيل، روسيه، چين و اغلب کشورهای منطقه از ادامه حيات جمهوری اسلامی ضعيف، بی لياقت و ميهن فروش اما «بی خطر» راضی ترند. وجود اين هيولای مستبد برای همه منافع دارد بجز ملت ستم ديده ايران. با تلاش مضاعف خود، هزينه بی توجهی اين کشورها به منافع مردم ايران را باید به شدت بالا برد.

فراموش نکنيم که آزادی و رفاه اجتماعی در سايه يک حکومت مردمی و لايق، در گرو مبارزه مستمر، خستگی ناپذير و هوشمندانه فعالان و آزادی خواهان است. کوچک ترين گام در راه اين مبارزه اجتماعی هيچگاه به هدر نمی رود. شک نکنيد که شب تيره اهريمنی حاکم بر ايران به زودی جای خود را به سحرگاه روشن آزادی و دگرگونی اجتماعی خواهد داد. سحرگاهی که تباشیر آن از هم اکنون به وضوح در افق ميهن مان پديدار شده است.

پايدار باشيد که سحر نزديک است.

با احترام

حقوقدانان جنبش سبز مردم ايران

22 خرداد ماه 1392

https://greenlawyers.wordpress.com

نوشتن دیدگاه »

هنوز دیدگاهی داده نشده است.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

ساخت یک وب‌گاه یا وب‌نوشت رایگان در WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: